Amerika për Demarkacionin: Urime popullit të Kosovës!

Ambasada Amerikane përmes një njoftimi të lëshuar për media, ka uruar popullin e Kosovës me rastin e ratifikimit të Demarkacionit. Tutje në njoftim thuhet se Ambasada e SHBA-ve, do të vazhdoj ta mbështes Kosovën në proceset intgeruese. Njoftimi i plotë i Ambasadës: Deklaratë e Ambasadës së SHBA-ve lidhur me ratifikimin …

Read More »

Visar Ymeri ia bënë këtë të papritur VV-së

Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri tanimë duket se ka ndarë përfundimisht rrugët me këtë parti. Pas dorëheqjes që bëri publike ditë më parë, pastaj zyrtarizimit të grupit të ri parlamentar, dje bëri hapin e fundit. Në profilin e tij personal në Facebook, Ymeri në ditën kur po votohej demarkacioni me …

Read More »

Albulena Haxhiu e dërgon në Kushtetuese demarkacionin!

Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të dërgojë në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për demarkacion të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, i cili dje u ratifikua në Kuvend, pavarësisht kundërshtimit të kësaj partie. Lajmin e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së, Albulena …

Read More »

Vuçiq vjen më një lajm tronditës për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i dëshpëruar me bisedat për zgjidhjen e çështjes së Kosovës me përfaqësuesit ndërkombëtarë në New York. Në një intervistë për Radiotelevizionin e Serbisë, Vuçiq ka vlerësuar se Serbia sot po e paguan çmimin e vendimeve të gabuara në të kaluarën, njofton Klan Kosova. …

Read More »