Rusia këshillon Beogradin: Merreni këtë pjesë të Kosovës

Rusët e konsiderojnë “rrenë të kulluar” çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave Serbe, se “Perëndimi dhe Prishtina nuk do të pranojnë që AKS-ja (Asociacioni i Komunave Serbe) të ketë pushtet ekzekutiv”, shkruan sot “Danas” i Beogradit. Është pyetje nëse AKS-ja do të themelohet fare në çfarëdo forme qoftë. “Disa …

Read More »

65 vjeçari var veten në parlament para syve të deputetëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në parlamentin hollandez ditën e sotme, ku një aktivist për përdorimit të kanabisit, ka tentuar të vetëvritet në sallë. Ai ka rënë nga ballkoni i sallës, ku qëndrojnë zakonisht gazetarët dhe është ndihmuar menjëherë nga deputetët. Aktivisti kishte lidhur një rrip në qafë për …

Read More »

Princi saudit shpenzoi mbi një miliard dollarë në vetëm tri gjëra

Gjatë një interviste dhënë emisionit televiziv “60 minutes” që transmetohet në televizionin CNBC, princi saudit Mohammed bin Salman i është përgjigjur shumë pyetjeve duke filluar nga roli i Islamit, të drejtat e grave, arrestimin e dhjetëra princave dhe për pasurinë e tij. Ai ka pranuar se është i vetëdijshëm që …

Read More »

Kosova shënon dy gola të shpejtë ndaj Azerbajxhanit

Kosova U21 ka krijuar epërsi të dyfishtë ndaj Azerbajxhanit. Ishte Florent Hasani që shënoi pas një aksioni shumë të bukur brenda zonës së kundërshtarit, transmeton Koha.net. Hasani shënoi në minutën e 54 pas asistimit nga Daku. Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikim në Evropian. Në minutën e 61 Hasani …

Read More »

Kur Miriami dhe Albani bënin sikur nuk njiheshin

E kujt nuk i pëlqen që të futet pak në të shkuarën dhe të gërmojë në arkivat e së kaluarës, që në shumicën e rasteve na ngjallin shumë nostalgji. Këngëtarja Miriam Cani, duket se kujdeset shumë mirë për të mbajtur momente dhe çaste të veçanta nga e kaluara. Mbrëmjen e …

Read More »

Mjekët japin alarmin: Kurrë mos hani mish derri, ja pse

Shkenca thotë që mishi i derrit nuk është i mirë për organizmin tonë, pavarësisht se është një nga ushqimet që preferohet më së shumti. Doktor Nezar Dakir në një studim të fundit të tij thotë se: Derri ha gjithçka, ai është një fshirës i oborreve dhe fushave, ai ha plehrat …

Read More »