Vuçiq thotë se “nuk e kupton pse Merkel është kundër ndryshimit të kufijve” – komenton veprimin e ambasadorit amerikan në një shkollë në Serbi

Një ditë para samitit në Berlin, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur rreth idesë për sovranitetin e dyfishtë në Kosovë dhe marrëveshjen përfundimtare. Ai…

View More Vuçiq thotë se “nuk e kupton pse Merkel është kundër ndryshimit të kufijve” – komenton veprimin e ambasadorit amerikan në një shkollë në Serbi

“Ç k a janë ata njerëz duke pritur te dera”: Haradinaj e fillon me kritika të ashpra takimin në ambasadën e Kosovës në Berlin (Video)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një vizite që ka bërë në ambasadën e Kosovës në Berlin, takimin e ka filluar me kritika…

View More “Ç k a janë ata njerëz duke pritur te dera”: Haradinaj e fillon me kritika të ashpra takimin në ambasadën e Kosovës në Berlin (Video)