Kim është i vdekur për 15 minuta, raketat “Taurus” tmerrojne diktatorin (FOTO LAJM)

Presidenti Rossen Plevneliev, përfaqësues special i Universitetit Amerikan në Bullgari Përballë kërcënimeve të vazhdueshme të Koresë së Veriut me raketa dhe teste bërthamore, Koreja e Jugut është duke testuar alternativat e saj të kundërpërgjigjes, shkruan Albeu.com. Sëfundmi, ushtria e Koresë së Jugut ka bërë prova me një ndër raketat më …

Read More »

Shkapërderdhët PAN-i: Ja kush u largua tash!

Pas Nismës për Kosovën, edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pritet të formojë grupin e vet parlamentar. Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka thënë për lajmi.net se kjo parti ende nuk ka vendosur se a do të formojë grup parlamentar apo do të vazhdoj të jetë pjesë e Grupit …

Read More »

Veseli “dridh” bastionin e PDK-së- Drenicën

Partia Demokratike e Kosovës e drejtuar nga Kadri Veseli sërish ka lënë jashtë loje bastionin e saj- Drenicën.Nga 7 pozita të larta që ka marrë PDK, asnjë nuk do ta drejtohet nga dikush i PDK-së nga Drenica, raporton Gazeta Blic.Sipas listës zyrtare të publikuar këta janë ministrat: Enver Hoxhaj – …

Read More »

Albin Kurti e Donika Kadaj kapen nga Policia e Kosovës

Pasi Albin Kurti e Donika Kadaj-Bujupi nuk u paraqitën në gjykatë, gjyqtari Beqir Kalludra lëshoi urdhëresë për sjellje me detyrim. Deputetët e Koalicionit PAN Blerta Deliu, Flora Brovina e Bekim Haxhiu ishte dashur të dëshmonin në seancën e sotme të gjykimit të katër kolegëve të tyre nga Vetëvendosja për gazin …

Read More »

Nuk do ta besoni çfarë vendimi ka marrë Adem Mikullovci

Keni menduar se Adem Mikullovcin tani do ta shohim vetëm si deputet në parlament? E keni gabim, pasi ai nuk po heq dorë nga profesioni i tij e që është aktrimi, deputetin e Vetëvendosjes do ta shohim edhe në sezonin e ri të serialit vendor “Çka ka shpija”, shkruan Magazina.al …

Read More »

E papritur: Amerika godet Haradinajn

Zyrtarë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë kanë deklaruar për gazetën “Zëri” se e mbështesin Marrëveshjen për Demarkimin e Kufirit të arritur mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Malit të Zi në vitin 2015, e cila, sipas tyre, rezultoi me moshumbje të territorit nga këto dy shtete. Në anën tjetër, …

Read More »