VV e gjen edhe një model për kryetar komune si Shpend Ahmeti?

Lëvizja Vetëvendosje mburret me qeverisjen e hapur dhe transparente të Komunës së Prishtinës, e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, një ish profesor i shkolluar në Universitetin e Harvardit, në SHBA. Por, një model të ngjashëm të politikanit modern dhe të shkolluar, VV po kërkon ta gjejë në secilën komunë ku …

Read More »

Si t`i heqni “qafe” mushkonjat gjatë verës!

Netët e verës janë gjithmonë shumë të bukura dhe shijojnë më shumë jashtë në natyrë. Por nëse ka diçka që se kontrollojmë dot që por që na mërzit shumë është prania e mushkonjave. Ama pavarësisht kësaj ka disa zgjidhje dhe janë shumë natyrale: Hudhra: Nëse planifikoni të dilni në natyrë, …

Read More »

E tmerrshme, krokodili sulmon kujdestarin e kafshëve

Ata janë shumë të famshëm për kapjen e gjahut nga uji dhe gëlltitjen e plotë të tij. Dhe një kokodil 5 metra tregoi se përse lloji i tij është aq i frikshëm pasi trembi për vdekje një kujdestar. Otis, njeringrënësi 500 kg, u filmua në mënyrë spektakolare duke u kërcyer …

Read More »

Shokuese, ndihmës infermieri dhunon gruan shtatëzanë në spital

Një ndihmës infermier ka dhunuar një grua shtatëzanë në spital duke i rënë në stomak. Incidenti i tmerrshëm është kapur nga kamerat e spitalit në qytetin e Valparaisos në bregun e Kilit. Ndihmës infermieri dhe gruaja shtatëzanë, e cila është infermiere në spital, shihen duke debatuar shumë ashpër me njëri-tjetrin …

Read More »