Investigimi me kamera të fshehta / Shoqata “artistike” rekruton vajza shqiptare për prostitucion në Maqedoni

Nën emrin e një shoqate artistike, disa persona kërkojnë të punësojnë vajza të reja si sekretare nëpërmjet njoftimeve “online” dhe më pas rekrutoheshin si prostituta në lokale nate, në një qytet të Maqedonisë. Gazetarë të “Fiks Fare” kanë zbuluar këtë rrjet prostitucioni dhe treguan me fakte sesi rekrutohen vajzat e …

Read More »

Mposhtni lodhjen e vapën nga kjo recetë magjike

Bashkë me ditët e vapës mund të vijë edhe lodhja! Ndiheni të sfilitur dhe gjithnjë ju mungon energjia? Zgjidhjen kërkojeni në natyrë, sepse ajo jep gjithmonë përgjigjen e duhur, transmeton Klan Kosova. Portokallin qërojeni dhe priteni në copa të vogla. Gjethet e hithrave dhe luleradhiqes pastrojini mirë në ujë të …

Read More »

Do të paguajnë vetëm pse i mbajnë paratë në bankë

Të gjithë ata që kanë depozita që tejkalojnë 500 mijë franga në Postfinance AG, në të ardhmen do të paguajnë një taksë deri në 1 për qind deri në shumën që kalon kufirin e sapokrijuar. Deri më tani dënimet në atë bankë janë paguar vetëm nga ata me depozita që …

Read More »

Atletja kroate bën shqiponjën, zemëron serbët

Hedhësja e njohur e diskut, Sandra Perkoviq ka festuar me shqiponjë fitoren e saj në Memorialin Hanzhekoviq të mbajtur në Zagreb. Festa e saj ka ngjallur përsëri debat duke thënë se atletja festoi me simbolin kombëtar të shqiptarëve, por një gjë të tillë e ka mohuar ajo, transmeton Koha.net. Memoriali …

Read More »

Flisni në gjumë? Ja shkaku

Ju ka ndodhur që t’iu kenë thënë që flisni gjatë gjumit ose keni dëgjuar ju të tjerët ta bëjnë këtë gjë? E folura në gjumë është njohur si somniloquy, një çrregullim gjumi ku personat nuk janë të vetëdijshëm për këtë gjë. E folura në gjumë mund të përfshijë një dialog …

Read More »

Zbardhen prapaskenat e ndarjes së Kosovës

Kutia e hapur e Pandorës nga presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Thaçi dhe Vuçiç nuk i ka lënë indiferente kancelaritë më të rëndësishme perendimore. Duket qartas se publikisht po përvijohen dy linja: ajo e një pjesë të administratës amerikane, e cila u përfaqësua nga deklaratat e John Bolton që u …

Read More »