Home / ShowBiz

ShowBiz

Unikkatil bën testin e ADN-së, habitet edhe vetë nga rezultati

Unikkatil ka shpërnda së fundmi një lajm interesant me fansat e tij. Bëhet fjalë për testin e ADN-së të cilit i është nënshtruar ai për përcaktimin e prejardhjes. Nga rezultatet e dala, Unikkatil i përket haplogrupës së njohur Shqiptaro-Ilire autoktone E-V13. Shohim se familja Adili nga Kërçova i takojnë të …

Read More »

Në këtë shtëpi të bukur jeton Remzie Osmani (Foto)

Deri më tani keni parë shtëpitë e bukura e luksoze në të cilat jetojnë shumë yje të njohura të estradës. Së fundmi këtë po e bën edhe këngëtarja e njohur Remize Osmani, transmeton Gazeta Express. Këngëtarja e njohur në profilin e saj në Instastory ka publikuar një fotografi ku shihet …

Read More »

Gold Ag po mahnit të gjithë me këtë ilahi (Video)

Reperi i njohur Gold Ag gjatë muajit të Ramazanit ka ndërprerë gjitha aktivitetet në skenën muzikore. Ai tashmë gjatë këtij muaji po i bashkangjitet gjitha manifestimeve që mbahen për nder të muajit të shenjtë, transmeton Zhurnal. Në promovimin e librave të Dr. Shefqet Krasniqi ai ka kënduar live një ilahi …

Read More »

A e dini nga sa vjet i kanë motrat Mustafa? (Foto)

Safete Mustafa është rinuar, është zbukuruar dhe po ngjan më e freskët se dikur, e njëjta gjë vlen edhe për motrën e saj, Sahiden Këngëtaret e kanë përmirësuar stilin e veshjes dhe po kujdesen më shumë e më mirë për flokët dhe grimin, duke u shfaqur dukshëm më moderne. Edhe …

Read More »

Noizy nuk di si të përdorë makinën e re (Foto)

Reperi i njohur Noizy tregoi javën e kaluar se kishte bërë një super blerje. Koleksionit të tij të veturave, ai ia kishte shtuar edhe një “Mercedes”, në vlerën 200 mijë euro. Por, ndonëse është i kënaqur me veturën e tij të re, reperi tregon së fundmi përmes një fotografie të …

Read More »

Kjo është oferta që refuzoi Aida Doçi (Video)

Sony Music është njëra ndër kompanitë muzikore në të cilën shumë këngëtarë dëshirojnë të bëhen pjesë e saj. Edhe pse kohëne fundit shumë emra të muzikës shqiptare u aludua ti jenë bashkuar kësaj kompanie, një këngëtare kosovare doli ta refuzojë një ftesë të tillë. Është Aida Doçi ajo e cila …

Read More »

A ju kujtohet Buki? Ka ndryshuar shumë (Foto)

i njohur me nofkën Buki, u bë i njohur përmes skeçeve humoristike ku luante përkrah Sevdai Radogoshit dhe Besim Dines, shkruan “Kosovarja”. Buki nuk e ndali aktivitetin e tij si humorist për vite me rradhë dhe ishte mjaftë i pëlqyer, sidomos kur ishte bë bashkëpunim me Besimin. Bobani e braktisi …

Read More »