Home / Lajme (page 5)

Lajme

Zgjedhjet në Turqi/ A mund të humbasë Erdogan gjithçka?

Rexhep Taip Erdogan ka fituar çdo palë zgjedhje në Turqi për 16 vitet e fundit. Kriza e tanishme ekonomike do të thotë se ai është tani në rrezik të humbasë shumicën e tij parlamentare dhe rizgjedhja e tij si president nuk është e sigurtë. Nëse besojmë sondazhet e fundit, 45-50% …

Read More »

Kështu vepron muslimani – Portieri egjiptian refuzon çmimin e “lojtarit më të mirë”: “Ka përmbajtje alkooli”!

Kështu vepron muslimani – Portieri egjiptian refuzon çmimin e “lojtarit më të mirë”:”Ka përmbajtje alkooli”! Portieri i Egjiptit, Mohamed El-Shenawy është shndërruar në çështje dite në në Botërorin e Rusisë. Ai ka bërë një akt që në fakt është shndërruar në të zakonshëm kur është fjala për futbollistë të besimit …

Read More »

Fitimet marramendëse të këngëtarëve nëpër dasma (VIDEO)

Jeni fejuar. Dëshironi që të martoheni dhe këtë ta bëni në ditën më të mirë. Atëherë nisni përgatitjet pothuajse një vit më parë, pasi që disa këngëtar që cilësohen si më të kërkuarit nuk do t’i arrini t’i gjeni edhe lirë. Pra, kuleta juaj duhet të jetë e mbushur plotë …

Read More »

Kallashi përfundon në spital (FOTO)

Është ndër emrat më të lakuar në mediet rozë. Donjeta Kosumi, e njohur me nofkën “Kallashi” e cila disa kohë ishte larg syrit të publikut, ajo ka disa ditë ë është rikthyer, madje shumë provokuese, shkruan Kosovarja. Por sot, ajo ka habitur ndjekësit e saj me postimin e fundit në …

Read More »

Përse shenja STOP ka tetë kënde?

Shenja e parë STOP ka qenë e vogël, e bardhë dhe katror, ngjashëm me shenjën e sotme të kuqe me të cilën jemi mësuar. Në fillim të shekullit të 20-të, rrugët kanë qenë në kaos. Për shoferët nuk ka qenë e nevojshme leja, linjat dhe shiritat nuk kanë ekzistuar, ndërkaq …

Read More »