Home / Lajme (page 20)

Lajme

Historia e djaloshit që “çmendi” Beogradin – VIDEO

Një histori guximi dhe krenarie, që tërhoqi vemendjen e të gjithë opinionit sportiv botëror dhe ngriti peshë zemrën e çdo shqiptari! Fluturimi krenar mbi Beograd i Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit. Kush e ngriti dronin e famshëm gjatë ndeshjes Serbi- Shqiperi! Kush është Ismail Morina? Si i lindi ideja? Si …

Read More »

Jaa cka i thotë nusja e Xhakës komentatorit Andin Lokaj

Goli i Granit Xhakës ndaj Serbisë do të mbahet mend për kohë të gjatë, ashtu sikurse pas një kohe historia do ta kujtoj bashkë me komentimin e zjarrtë të Andin Lokajt. Është Gruaja e Granit Xhakës, Leonita, ajo e cila e ka cilësuar Lokajn si komentatorin më të mirë dhe …

Read More »

Historia e djaloshit që “çmendi” Beogradin – VIDEO

Një histori guximi dhe krenarie, që tërhoqi vemendjen e të gjithë opinionit sportiv botëror dhe ngriti peshë zemrën e çdo shqiptari! Fluturimi krenar mbi Beograd i Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit. Kush e ngriti dronin e famshëm gjatë ndeshjes Serbi- Shqiperi! Kush është Ismail Morina? Si i lindi ideja? Si …

Read More »

Perez Po E Transferon Lojtarin 200 Milionësh

Real Madrid janë të gatshëm të bëjnë një ofertë për Eden Hazardin. Los Blancos kanë pësuar humbje në Superkupën e Evropës kundër Atletico Madridit me rezultat 4-2. Kjo ka bërë që të presidenti i klubit, Florentino Perez të jetë nën presion për të bërë transferime të reja pasi që disa …

Read More »

Mehmet Kraja: Ja nga kush u gatua ideja për ndryshim të kufijve

Shkrimtari dhe publicisti Mehmet Kraja thotë se deklarata e presidentit serb, Aleksander Vuçic dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për ndryshim të kufijve është gatuar nga Edi Rama. Më tej ai tha se Rama po merr kompetenca që nuk i takojnë. Sipas tij “Tirana zyrtare duhet të distancohet nga ndërhyrjet …

Read More »