Home / Lajme (page 20)

Lajme

Gjiko tregon pse e thërret të dashurën herë pas here Gjyle

Gjiko është një ndër artistët më të përfolur të momentit në trojet shqiptare. Reperi ka sjell një bashkëpunim me kompaninë e pijeve energjike Golden Eagle të quajtur “Energjiko”. Pos jetës prej këngëtari, ka edhe një jetë sentimentale dhe është i dashuruar “gjer në vesh” me moderatoren Elita Rudin. Në një …

Read More »

A e keni ditur se në Kosovë kishte një aeroport nëntokësor? (Foto)

Jugosllavia kishte rreth 40 objekte strategjike të rëndësishme, përfshirë disa aeroporte nëntokësore e që ishin sekreti më i madh ushtarak. Rreth 90 miliardë dollarë janë shpenzuar në konstruktimin e këtyre objekteve. Željava ishte aeroporti më i shtrenjtë dhe më i madh në ish-Jugosllavi. Rreth 4.5 miliardë dollarë janë shpenzuar për …

Read More »

Ja sa para duhet të kurseni çdo ditë që të bëheni milioner

Nëse dëshironi të bëheni të pasur, investoni – dhe sa më herët që të mundeni. “Të bëhesh i pasur nuk është asgjë më shumë se të dish si të kursesh dhe të investosh”, thotë këshilluesi financiar David Bach në librin e tij “Çiftet e Mençura Përfundojnë të Pasur”. “Nuk është …

Read More »