Home / Lajme (page 2)

Lajme

5 sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë

Me siguri njihni një person që arrin të jetë gjithmonë i shëndetshëm, edhe kur njerëzit përreth tij janë me kollë, rrufë apo ndihen të stresuar. Nëse keni menduar ndonjëherë çfarë bëjnë këta njerëz për të qenë në formë gjatë gjithë kohës, është koha të mësoni disa nga sekretet e tyre. …

Read More »

Deklarata e Rexhep Hotit çon në këmbë Serbinë /FOTO

Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti dje kishte dhënë një intervistë me shkrim për lajmi.net ku kishte deklaruar se ndarja e Kosovës nuk mund të ndodhë. Ai pretendonte se nëse synohet ndarja e Kosovës atëherë Kosova do të duhej të merrte Luginën dhe pjesën e saj në Sanxhak. “Ndarja nuk është …

Read More »

Momenti kur turisti përpihet nga valët e mëdha /Video

Një turist ka gjetur wdekjen nga valët e mëdha të detit. Turisti ishte në plazhet e Indisë, kur ai qëndronte pranë valëve të mëdha për të marr një foto së bashku me dy shokët e tij. Sasikuman Vasan, 33 wdiq në këtë incident në Goa dhe dy turistët tjerë shpëtuan, …

Read More »

11 gjëra që do të doja të m’i kishte thënë dikush në rini

Pasi vitet kalojnë, ne të gjithë mendojmë për gabimet që kemi bërë dhe shpesh dëshirojnë aq shumë që disa gjëra t’i kishim bërë ndryshe. Sa shumë gjëra qesharake kemi bërë në rininë tonë… Business Magazine do të ndaj me ju një artikull mjaft interesant. Në mesin e shumë mendimeve interesante …

Read More »

Motoçiklisti s’i ndalet policit kosovar, e rrëzon dhe ik

Një ngjarje interesante është kapur sot, në Prishtinë, nga kamerat e Televizionit 7. Një polic është gjendur në një situatë të vështirë, kur është munduar ta ndalë një motoçiklist, për shkak se nuk kishte respektuar vijat e bardha për kalimin e këmbësorëve. Ngasësi, të cilin ai ishte munduar ta ndalte, …

Read More »