Home / Lajme (page 1049)

Lajme

Më braktisi nëna menjëherë pas lindjes!

Jam një djalosh nga Gjilani. Kam një brengë të madhe jetësore. U linda në spitalin e Prishtinës, më 18.6.1986. Siç shkruan në letër, u braktisa nga nëna ime menjëherë pas lindjes apo edhe më vonë, këtë saktë nuk mund ta di. Megjithatë, më kishin adoptuar një çift në moshë të …

Read More »

Fatmir Limaj “shpërthen” në Gjykatë (Video)

Seanca e sotme e gjykimit të Fatmir Limajt dhe të tjerëve, të akuzuar për krim të organizuar dhe shpërdorim detyre, ishte e tensionuar. Kjo pasi që pala mbrojtëse, e sidomos i akuzuari Limaj, kërkonin vazhdimisht që të respektohej ligji. Limaj po kërkonte përgjigje nga prokurori rreth raportit të ekspertëve për …

Read More »

Mediat në Shqipëri: Krijohet “Koalicioni UÇK”

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur në orët e mbrëmjes së sotme koalicionin më të madh parazgjedhor me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën, për zgjedhjet e 11 qershorit. Ato kanë arritur një marrëveshje për koalicionin parazgjedhor, pak para mbylljes së afatit në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, …

Read More »

Polici e Kosovës grushton qytetarin e arrestuar (Video)

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka grushtuar një qytetar pasi ky i fundit është arrestuar, në perfieri të Prishtinës. Në një video të dërguar në KALLXO.com shihet se si një pjesëtar i Policisë së Kosovës godet një qytetar i cili ndodhet në makinën e policisë. Në videon e dërguar …

Read More »