Home / Lajme

Lajme

Luftoni atakun në zemër për 60 sekonda!

Jeta e një njeriu i cili pëson një atak në zemër, ka gjasa të shpëtohet vetëm me një lëvizje të vetme. Kështu konsideron britaniku Dr John Christopher, derisa ka pranuar se për 35 vjet praktikë ndërsa ka punuar me njerëz në mësimdhënie, ai asnjëherë nuk kishte humbur ndonjë pacientë i …

Read More »

Për tre muaj 500 shkurorëzime, fajtor edhe rrjetet sociale

Shumë qytetarë e Kosovës vetëm në tre muajt e fundit kanë kërkuar të shkurorëzohen me letra. Ka edhe të tjerë që ndarjen e kanë bërë në mënyrë të heshtur. Sociologët konsiderojnë se kohëve të fundit janë rritur ndarjet. Dikush po i lë fajtor edhe rrjetet sociale pse po ndodhin ndarjen …

Read More »

Bebe Rexha ia plas vajit në transmetimin direkt, ja pse /Video

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha kohë më parë ka publikuar albumin e saj të ri me titull “Expectations”, të cilin e ka promovuar në Nju Jork, në emisionin televiziv “Good Morning America”, transmeton “Zeri.info”. Ajo ka kënduar ‘live’ hitin e saj të famshëm “I Got You”, dhe pastaj …

Read More »

LAMTUMIRË REAL, RONALDO NË PREMIERLIGË PAS BOTËRORIT

Chelsea dhe Manchester United e kërkojnë me ngulm Ronaldon në ekip. Cristiano Ronaldo mund të transferohet në Premierligë. Sipas mediave spanjolle, ai ka dy oferta nga Anglia. Chelsea dhe Manchester United e kërkojnë me ngulm Ronaldon në ekip. Ndërkohë, interesim për të kanë shprehur edhe PSG dhe Bayern Munchen, mirëpo …

Read More »