Home / Lajme

Lajme

Mësoni si ta bëni Kremi anti-rrudha që mund ta bëni vetë

Problemi më i madh i grave në të gjithë botën, është eleminimi dhe parandalimi i rrudhave. Në vend se të harxhoni shuma të mëdha parash, këtë mund ta bëni edhe në mënyrë krejt natyrale. Më poshtë mund të gjeni një krem për fytyrë që përmirëson lëkurën tuaj për një javë …

Read More »

Këto janë ushqimet që mund të shërojnë diabetin

Zgjedhja e ushqimeve të shëndetshme për ata që kanë diabetin e tipit 2 është tejet e rëndësishme për të mbajtur në kontroll këtë sëmundje. Por ka edhe ushqime të cilat jo vetëm që e mbajnë në kontroll diabetin, por edhe e përmisojnë atë, transmeton Klan Kosova. Hulumtuesit kanë identifikuar disa …

Read More »

Kjo është arsyeja pse ju kap ngërçi shpesh

Tendosja apo ngërçi në pulpën e nëngjurit, që mund të përhapet edhe në kofshë, shpesh tregon ngushtimin kritik apo mbylljen e tërësishme të arteries së këmbës. Kohë pas kohe tendosja ose ngërçi në pulpën e nëngjurit, mund të shfaqet për shkak të mungesës së mineraleve në trup, më së shpeshti …

Read More »

Mposhtni lodhjen nga kjo recetë magjike!

Bashkë me ditët e vapës mund të vijë edhe lodhja! Ndiheni të sfilitur dhe gjithnjë ju mungon energjia? Zgjidhjen kërkojeni në natyrë, sepse ajo jep gjithmonë përgjigjen e duhur, transmeton Klan Kosova. Portokallin qërojeni dhe priteni në copa të vogla. Gjethet e hithrave dhe luleradhiqes pastrojini mirë në ujë të …

Read More »

Fabiana Bytyqi shpallet kampione e botës në boks

Fabiana Bytyqi sonte ka fituar titullin kampion bote në boks. Shqiptarja 22 vjeçare me nënshtetësi të Çekisë për 10 runda u ndesh me britaniken Denise Castle. Bytyqi dhe Castle u ndeshen në kategorinë atom për titullin e më të mirës në botë në nivelin WBC, raporton kp. Me vendimin e …

Read More »