Home / Lajme / Tensionohet situata në Kuvend, Gruevski tenton ta godasë Xhaferin

Tensionohet situata në Kuvend, Gruevski tenton ta godasë Xhaferin

Seanca ku duhet të debatohet për Ligjin e gjuhëve ka vazhduar me tensione.

Sigurimi i Kuvendit pengoi një përplasje fizike mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe ish kreut të VMRO-DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski.

Gruevski është ngjitur lartë në foltore dhe ka kërkuar nga Xhaferi që ta ndërpresë punën e Kuvendit.

Në foltore janë mbledhur edhe deputetët tjerë të VMRO-DPMNE-së.
Më poshtë shihni pamjet në Video:

Video

About admin

Check Also

Romi, korçari lustraxhi që na zbardh faqen në Londër

Nëse ndihesh faqezi, por edhe nëse ndihesh i turpëruar nga faqezinjtë, unë zbulova një llustraxhi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *