Home / Lajme / LAJMI FUNDIT: Zhvillim i papritur rreth Demarkacionit

LAJMI FUNDIT: Zhvillim i papritur rreth Demarkacionit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe.

Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar takimi i Veselit me deputetët e Listës Serbe.

Takimi mes Veselit dhe deputetëve serbë po bëhet për t’i bindur ata ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi.

Ishte kryetari i Kuvendit ai që mbrëmë tha se tashmë i kanë votat për ta votuar këtë projektligj.

About admin

Check Also

Kuvendi i Serbisë nën masa të larta të sigurisë! Pritet të vizitohet nga një ish-komandant i UÇK-së

Në Kuvendin e Serbisë në një vizitë pune do të qëndronë një delegacion nga Parlamenti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *