Home / Lajme / Historia prekëse e Gëzimit/ Ja surpriza e madhe që i është bërë (FOTO)

Historia prekëse e Gëzimit/ Ja surpriza e madhe që i është bërë (FOTO)

Historia e Gezim Abdulit na preku te gjitheve pak ditë më parë në emisionin “Dua të të bëj të Lumtur”. Ku Gezimi ishte i ftuar perballë një çifti Pastorësh, ato kërkonin tja birësonin fëmijët te cilet Gezimi nga pa mundësia dhe varfëria për ti mbajtur i kishte dërguar në jetimore.

Çfarë nuk u bë në atë emision që femijët ti grabiteshin Gëzimit, por dhe pse i varfer dhe më shumë halle Gezimi tregoi një karakter të fortë dhe nuk lejoi që femijet biologjik tja dorezonte dikuj tjetër. Ky qendrim i Gëzimit pati shumë mbështetje nga qytetarë të ndryshëm.

Ndërsa pak ditë më pas Gezimit i është bërë një surprizë shumë e madhe. Atij i është ofruar një vend pune me kontratë 5 vjeçare, e cila do ta ndihmojë qe të dal sadopak nga varfëria e thellë në të cilen ndodhet. Këtë lajm e ka bërë publik Hoxha i mirënjohur Ahmed Kalaja. Kalaja shprehet se kjo është vetëm surpriza e parë për Gëzimin.

Njoftimi i Hoxhës Ahemd Kalaja

Surpriza e pare.

Gezimi qe gezoi te gjithe njerezit me qendrimin e tij fisnik mbylli nje kontrate pese vjeçare pra per 5 vite per 40 000 leke afersisht 300 euro kjo neto plus kesaj edhe me siguracione te paguara 7625 leke.

Me interesant eshte fakti se donatori nuk deshiron te behet i ditur; Allahu e bekofte.

Sapo kemi filluar.

Zot mos u perdorte emri yt per tu ndare familjet; prinderit nga femijet;
Zot emri yt u perdorte per dashuri e bashkim.

Amin!

Zoti im bashkoje kete familje edhe çdo familje qe prinderit edhe femijet nuk bashkohen per arsye qe nuk jane arsye.

Amin.

About admin

Check Also

Kjo është arsyeja pse ju kap ngërçi shpesh

Tendosja apo ngërçi në pulpën e nëngjurit, që mund të përhapet edhe në kofshë, shpesh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *