Home / Lajme / Demarkacioni me Malin e Zi, Behgjet Pacolli sapo e dha lajmin e fundit
epa02596395 Behgjet Pacolli, the newly elected president of Kosovo speaks at the parliament in Kosovo's capital Pristina, on 22 February 2011. Kosovo parliament has elected businessman Behgjet Pacolli as country's new president. EPA/VALDRIN XHEMAJ

Demarkacioni me Malin e Zi, Behgjet Pacolli sapo e dha lajmin e fundit

Behgjet Pacolli, the newly elected president of Kosovo speaks at the parliament in Kosovo’s capital Pristina, on 22 February 2011. Kosovo parliament has elected businessman Behgjet Pacolli as country’s new president. EPA/VALDRIN XHEMAJ
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se këtë javë kalon marrëveshja e demarkacionit, raporton zeri.info.

“Java e dytë e marsit do të jetë java kur do të kalojë marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi”, ka thënë shkurt Pacolli i pyetur rreth kësaj çështjeje.

Këto komente ai i bëri gjatë një konference me homologun e tij nga Sllovenia Karl Erjavec.

Ndërkohë, gazeta Zëri nga burimet e saja, ka raportuar tashmë se koalicioni qeverisës i ka siguruar votat e Listës Serbe për ta kaluar këtë marrëveshje.

About admin

Check Also

Ventilatori i vendosur në këtë mënyrë punon më mirë se çdo klimë

Nëse doni të freskoni dhomën e gjumit dhe nuk keni një kondicioner, ventilatorin drejtojeni të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *